8 תרופות ביתיות וטבעיות לטיפול בעור סדוק ויבש

3152

חודש החורף הקרים והיבשים יכולים להמיט אסון על העור שלכם.

הנה 8 מהתרופות הביתיות הטובות ביותר לטיפול בעור יבש, סדקים בידיים ואצבעות.

1. פילינג עם סוכר ושמן זית

הניחו 1-2 כפות סוכר בידיים, הוסיפו כמה טיפות שמן זית, ושפשפו את הסוכר ושמן הזית בתוך כף היד ומחוץ לכף היד. הפילינג הזה פעם בשבוע עושה הבדל גדול. לתוצאות טובות יותר, חזרו על הפעולה 4 פעמים בשבוע, ותמיד מרחו קרם לחות לאחר מכן.

2. לבשו כפפות במיטה

התחילו בשגרת לילה חדשה. ההמלצה היא לשפשף שמן קוקוס, שמן חוחובה או ויטמין E על הידיים ולאחר מכן לשים זוג כפפות או גרבי צמר. השיטה הזו נועלת את הלחות במהלך הלילה ומעניקה לכם ידיים חלקות ביותר.

3. אמבטיית שיבולת שועל

השרו את הידיים (או כל הגוף!) בגיגית או אמבטייה עם שיבולת שועל ושמן זית חמים. הישארו כך רוגעים במשך 10-15 דקות בזמן שהלחות מחלחלת אל תוך העור הסדוק.

xid

4. שמן זית ושמן רוזמרין

רוזמרין הוא מחטא טבעי שמונע זיהומים. זה חשוב מאוד לעור יבש וסדוק. כדי לרפא עור סדוק, עסו את שמן הזית החמים עם כמה טיפות שמן רוזמרין על העור השבור. חשוב לעסות טוב בין האצבעות ומסביב לצפורניים. לבשו כפפות כותנה ולכו לנוח במשך 30 דקות. לאחר מכן שטפו את הידיים עם מים חמים.

5. חמאה

החמאה השומנית מרגישה נפלא על העור הסדוק, במיוחד על קצות האצבעות. חמאה תשמור על לחות ורכות הידיים שלכם, ולכן מומלץ לשים את החמאה בלילה ולכסות עם כפפות כותנה, על מנת שלחמאה יהיה זמן לחלחל לעור.

6. וזלין, סוכר, סבון כלים וקרם לחות

שימו חצי כפית וזלין בידיים. פזרו קצת סוכר על הוזלין ותמעכו יחד למשחה. השתמשו בלחץ רב כדי למרוח על שתי הידיים. שטפו את הידיים עם מים חמים וסבון כלים. ולאחר מכן מרחו קרם לחות.

7. מיץ לימון, דבש ואבקת סודה לשתייה

המתכון הזה הוא מעולה לאנשים שנלחמים לא רק בעור יבש, אלא גם בכתמי גיל. התחילו בשטיפת הידיים עם מים חמים וסבון. לאחר מכן תמרחו כמות שווה של מיץ לימון, דבש ואבקת סודה לשתייה בכפות הידיים במשך דקה שלמה. נוחו 5-10 דקות, ושטפו את הידיים עם מים חמים. מומלץ לחזור על הפעולה פעמיים בשבוע.

8. אבוקדו וסוכר

תמעכו אבוקדו בשל עם כף סוכר בקערה בינונית. תעסו את התערובת בידיים. לאחר מכן שטפו את הידיים רק עם מים, ובלי סבון.

כתוב תגובה